Patareid ja akud teie kõikidele seadmetele ühest kohast | Lambimaailm
Levý banner
Pravý banner
Menüü
0 0,00
70 veel jäänud tasuta saatmiseks
Kategooria

Filtreerimine

Filter laadib ...

RohkemVähem

Patareid, akud

Vendor 9
  • Enim müüdud tooted
  • Enim vaadatud
Rohkem enimmüüdud tooteid

Popis kategorie

Patareid ja akud teie koduseadmetele ning valgustitele


Kui olete soetanud taskulambi või mõne välis- või päikesepatareiga valgusti, lähevad nende sisse kas AA-patareid (vahel ka väiksemat tüüpi AAA-patareid) või akud. Patareitüüpe on mitmeidki veel - D-patareid ja C-patareid. Kõige olulisem aspekt, mida patareide soetamisel jälgida (lisaks õigele suurusele) on patarei või aku eluiga. Patareid AA suuruses ei sobi AAA seadmesse ning vastupidi - AA patareid kipuvad vale suurusega patareipesast välja pudenema.

See, millist patareid vajate sõltub loomulikult sellest, millises seadmes soovite patareid kasutada kuna seadmed tarbivad energiat erineval määral. Samuti on oluline see, millises keskkonnas kavatsete patareid või akut kasutada. AA tsink-süsinikpatareid sobivad sinna, kus on tähtis voolu pikaajaline säilimine; alkaline AA patareid aga igapäevast kasutamist vajavatesse.

Millised on AA-akude ja patareide tüübid?


Tüüpilisemad AA patareide ning akude tüübid on leelispatareid, tsink-kloriidpatareid ja liitiumpatareid. Nende hulka kuuluvad ka taaslaetavad AA patareid ehk akud. Patareitüübi valik sõltub vastava seadme energiavajadustest. Vastavalt IEC (Rahvusvaheline Elektrotehnikakomisjon) patareide märgistussüsteemile on patareidel kindlad tüübitähised. Sealt tulevad ka numbrid erinevatele nööppatareidele, mille valik üha laieneb. Lapikud patareid ja 9V patareid on oma märgistused saanud juba ammu; pliiakud jagatakse kategooriatele vastavalt suurusele ja ampertundidele.

Laetavad patareid ehk akud


Kui olete tüdinenud pidevalt uute patareide soetamisest sobivad teile ideaalselt taaslaetavad patareid. Meie e-poest leiate erineva voolutugevusega ning mahutavusega taaslaetavaid AA-mikropatareisid ja AAA-mikropatareisid. Saada on ka AA-liitiumpatareid ja leelispatareid. Akude laadimiseks on spetsiaalsed laadijad, mis on siis mõeldud kas ainult spetsiaalselt AA-akude jaoks või on tegemist universaalse laadijaga.
Banner patička

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Kõik õigused kaitstud. Isikuandmete töötlemine. i