Päikesepaneelid - kindlus ebakindlal ajal | Lambimaailm
Levý banner
Pravý banner
Menüü
0 0,00
70 veel jäänud tasuta saatmiseks
Kategooria

Päikesepaneelid - kindlus ebakindlal ajal

Eksterjöör

Vastus:

Päikesepaneelid on isemajandava majapidamise võti. Enam ei pea elektriarveid kartma.

Päike on olnud siin kaua aega enne meid ja ilma selleta ei kõnniks me oma planeedil. Päikesekiired on lisaks D vitamiini allikale ka energiaallikaks. Mitte ainult meie, vaid ka meid ümbritsevate asjade jaoks. Koos muude loodusvaradega, nagu tuul, vesi või maasoojus, on päikeseenergia üks taastuvatest allikatest (nimetatakse ühiselt roheliseks elektriks). Neid iseloomustab asjaolu, et nad võivad aja jooksul loomulikult uueneda.

See puudutab meist igaüht. Meid ümbritsev maailm toob mõnikord väljakutseid. Üks neist on leida viise oma eluasemekulude vähendamiseks. Näeme, et elektriarvetel olev summa kasvab, aga kas saame selle vastu midagi ette võtta? Saame küll. Päikeseenergia on vastus, mida otsite küsimusele, kuidas olla kindel, et te ei maksa rohkem, kui tahaksite. Vaatame lühiülevaadet, kuidas päikesepaneelid tegelikult töötavad.


Päikesepaneelid - kuidas nad töötavad?

Kui tahaksime kirjutada sellest, kuidas päikesepaneel päikesekiiri vastu võtab ja need elektriks muundab, kuluks meil palju peatükke. Seega teeme seada natuke lühemalt: päikesepaneelid kasutavad fotogalvaanilist meetodit. See töötab päikesekiirguse otsesel muundamisel alalisvooluks. Selle nähtuse vahendajateks on fotogalvaanilised elemendid, mis koos moodustavad üksuse – fotogalvaanilise (päikese)paneeli. Kas see on ikka nii lihtne? Ei ole. Tõestuseks on ilmselt see, et 1905. aastal võitis Albert Einstein Nobeli füüsikaauhinna fotoelektrilise efekti selgitamise eest. Meie eeliseks on see, et Einstein hoolitses kõige keerulise eest. Ja me saame teha lihtsa osa, mis on õige päikesepaneeli valimine. Koduste päikesepaneelide kasutamine on tõesti lihtne. Nüüd räägime lähemalt, miks tasub päikesepaneele osta.

Ostmine, paigaldamine ja töötamine

Oleme juba öelnud, et päikesepaneelide ostmine on rahaliselt kasulik. Aga mida see praktikas tähendab? Ühe fotogalvaanilise paneeli ostmine maksab umbes paar tuhat. Aga kui palju neid on vaja, et teie kodu energiakulud oleks nullis? Muidugi oleneb see teie maja suurusest. Keskmiselt peaks piisama umbes kaheteistkümnest kuni kahekümnest paneelist. Seega jääb investeeringute kogusumma sajast kuni kahesaja tuhandeni. Aga! Selle raha saate väga kiiresti tagasi. Kehtib lihtne võrrand – kulutate aastas kümneid tuhandeid elektri peale ilma päikesepaneelideta (päikeseenergia hind on kordades madalam), nii et saate kogu raha mõne aastaga tagasi. Lisaks on tingimuste täitmisel võimalik saada taastuvenergia toetust Elering lehelt.

Oluline pole ainult raha, vaid päikeseenergia on ka väga keskkonnasõbralik. Lihtsalt sellepärast, et ta vajab lisaks paneelidele ainult Päikest. Päikeseenergia kasutamine oma kodus katkestab teid heas mõttes sõltuvalt võrgust elektrivarustusest. Nii ei pea te hindade tõusu pärast makarone sööma hakkama ja teid ei häiri elektrikatkestused.

Kas me juba veensime teid, et päikesepaneelide ostmine on seda väärt? Kui jah, klõpsake lihtsalt meie laial päikesepaneelide pakkumisel. Sealt leiate ka nende kasutamise üksikasjad. Mõnele neist pakume ka mahusoodustust – mida rohkem ostad, seda vähem maksad ühe paneeli eest.

Kas teil on päikesepaneelid juba olemas? Siis pole vaja teha muud, kui need sobivasse kohta paigutada. Kuna vajate otsest päikesevalgust, on teie maja katus sobivaim lahendus. Täpsemalt lõunapoolne külg, ideaalis 25-38 kraadise kaldega. Kuid ka kagu- või edelasuunaline katus pole ka takistuseks. Soovitame vältida põhjakülge, mis ei saa piisavalt päikesevalgust. Ja oletegi valmis. Nüüd pole vaja muud, kui nautida oma koduse elektrijaama pirni esimest sisselülitust.



Küsi mida tahes

Eva

Me aitame sind valiku tegemisel ja tehniliste probleemide puhul.

602 8400 (Esmaspäevast reedeni kella 8.00 ja 16.30 vahel)

Küsi

Doporučené produkty

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o., kõik õigused kaitstud. Isikuandmete töötlemine. i