Miks peaksime patareisid sorteerima ning kuidas neid taaskasutatakse | Lambimaailm
Levý banner
Pravý banner
Menüü
0 0,00
70 veel jäänud tasuta saatmiseks
Kategooria

Miks peaksime patareisid sorteerima ning kuidas neid taaskasutatakse

Uudised ja teadaanded

Paljud seadmed ja valgustid vajavad töötamiseks patareisid. Kuid, kuidas neid vabaneda, kui patarei saab tühjaks? Mis juhtub nendega pärast kogumiskasti panekut?

Patareid on meile vajalikud

Teie kodu on täis seadmeid ja esemeid, mille toimimiseks on vaja patareisid. Kui arvate, et teil pole patareisid vaja, unustasite tõenäoliselt igapäevased esemed, nagu kell, teler, helitehnika või mänguasjad. Paljud väikesed kaasaskantavad lambid kasutavad ka patareisid. Need lambid on praktilised, kuid teil peab olema kogu aeg piisavalt varupatareisid, et saaksite tühjad kohe välja vahetada.


Miks tuleks kasutatud patareid panna kogumiskasti?

Olete patareid välja vahetanud. Mida teha nüüd kasutatud patareidega? Ärge visake patareisid segaolmejäätmetega ühte prügikasti. Nii nagu muud materjalid, tuleb ka patareid segaolmejäätmetest eraldada. Põhjuseid on palju. Esiteks, keskkonna kaitsmiseks. Kui viskate patareid segaolmejäätmete konteinerisse, satuvad need prügimäele või jäätmepõletustehasesse. Mõlema juhtumi korral lekib kahjulike aineid, sealhulgas raskmetalle. Need vastutavad pinnavee, põhjavee, aga ka mulla ja õhu saaste eest. Veel üks põhjus tühjenenud patareide sorteerimiseks on see, et mõned ettevõtted saavad neist metalle taaskasutada. Neid metalle kasutatakse uuel kujul, nt. metallkonstruktsioonides, akudes või prügikonteinerites. Või leiavad nad uue elu klaasist keraamilise pliidi, söögiriistade, müntide, ehete või kosmeetikavahendite näol. Kasutusvõimalused on laiaulatuslikud. On selge, et patareide sorteerimisel on palju kasu.

 

Taaskasutusprotsess

Võib tekkida küsimus, mis juhtub teie sorteeritud patareidega? Nende teekond algab sellest, et panete nad selleks ette nähtud kogumiskasti. Kasutatud patareid sorteeritakse edasi vastavalt konkreetsetele kriteeriumidele.



Taaskasutusprotsess ise on üsna keeruline. Esiteks sorteeritakse patareid suuruse, nende tüübi ja muude kriteeriumide järgi. Järgmisena on nende töötlemiseks mitu meetodit. Elektrikaarahjud võimaldavad erinevaid keemilisi reaktsioone, mis loovad vajalikke materjale. Teine meetod hõlmab purustamist ja teiste materjalidega segamist, et saada midagi väärtuslikku. Samuti on võimalik neist eraldada mitmesuguseid metalle, näiteks rauda ja mangaani.



Kuid patareide ringlusesse võtmiseks on palju erinevaid meetodeid ja viise ning need on üsna keerulised. Igat patareid saab töödelda erineval viisil. Oluline on meeles pidada, et neid saab taaskasutada materjalide, keskkonna säästmiseks ja vanadele osadele uue elu andmiseks. Miks mitte patareisid sorteerida? Nende viimine selleks ette nähtud kohtadesse on kõige väiksem asi, mida saate teha.

Küsi mida tahes

Eva

Me aitame sind valiku tegemisel ja tehniliste probleemide puhul.

602 8400 (Esmaspäevast reedeni kella 8.00 ja 16.30 vahel)

Küsi

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Kõik õigused kaitstud. Isikuandmete töötlemine. i