Maksimeeri oma päikesepaneelide kasutegureid | Lambimaailm
Levý banner
Pravý banner
Menüü
0 0,00
70 veel jäänud tasuta saatmiseks
Kategooria

Maksimeeri oma päikesepaneelide kasutegureid

Uudised ja teadaanded

Koduse PV-elektrijaama päikesepaneelide jõudlus, suurus ja arv mõjutavad oluliselt seda, kui suure osa teie elektritarbimisest see suudab katta.

Meie eelmistes fotogalvaanikat käsitlevates artiklites oleme selgitanud erinevusi monokristalliliste ja polükristalliliste päikesepaneelide vahel ning rääkinud üksikasjalikult nende paigutusvõimalustest. Selles artiklis vaatleme veel tähtsamaid parameetreid, mida peate fotogalvaaniliste elementide ostmisel arvesse võtma. Räägime nende jõudlusest, suurusest ja arvust.


Päikesepaneelide jõudlus

Fotogalvaanika tulemuslikkus sõltub mitmest asjaolust, millest üks on päike. Kui päike paistab, langeb meie geograafilistes tingimustes maapinnale umbes 1kW päikeseenergiat ruutmeetri kohta. Fotogalvaanika suudab umbes 17% sellisest energiast elektrienergiaks muundada. Seda jõudlust mõõdetakse wattpeak (Wp) ühikutes ja see näitab, kui palju vatti toodab paneel, kui see on antud ajahetkel täielikult päikesekiirte poolt valgustatud. Et anda teile aimu: kolm kuni neli päikesepaneeli võivad toota aastas ligikaudu 1 MWh elektrit. Siiski mõjutavad voolutõhusust eriti oluliselt kaks tegurit:

Päikesepaiste - päikesepaiste vähenemise korral väheneb ka toodetud voolu hulk. Suure pilvisuse korral võib paneeli jõudlus väheneda kuni 95% võrreldes ideaalsete tingimustega. Päikesepaiste määr sõltub aastaajast, aga ka laiuskraadist. Nii on näiteks Lõuna- ja Kesk-Euroopas paremad tingimused ja Skandinaavias halvemad.

Temperatuur - kõrgem temperatuur ei tähenda automaatselt päikesepaneelide suuremat jõudlust. Ideaalne temperatuur on umbes 25 kraadi Celsiuse järgi. Kuumade suvepäevade ajal, kui temperatuur ulatub kuni 50 kraadini, langeb fotogalvaaniliste paneelide jõudlus kuni 20%. Samuti tuleb talvekuudel arvestada väiksema jõudlusega.



Päikesepaneelide suurus

Meie pakkumisest leiate erineva suurusega päikesepaneele. Kõige levinumad on 170 kuni 230 cm kõrgused, 100 kuni 115 cm pikkused ja umbes 3 kuni 4 cm laiused. Seega on tavalise paneeli standardpind 170 kuni 265 ruutsentimeetrit. Päikesepaneelide tõhususe erinevused, mille erinevus kogupindalas on kümneid sentimeetreid, varieeruvad protsendiühikute suurusjärgus. Väiksemate puhul on kasutegur umbes 17% ja suuremate puhul 21%. Paigaldamise ja katuse koormuse puhul tuleb arvestada, et päikesepaneelid ei ole kerged, sest nende keskmine kaal jääb 20 ja 30 kilogrammi vahele.

Päikesepaneelide arv

Ostetavate päikesepaneelide koguarvu peaksid mõjutama eelkõige kaks parameetrit: teie käsutuses olevad ruumid ja kogu fotogalvaanilise süsteemi soovitud jõudlus. Loomulikult kehtib lihtne reegel: mida rohkem paneele te paigaldate, seda suuremat jõudlust võite oodata. Üks fotogalvaaniline paneel võib toota umbes 250-450 kilovatt-tundi energiat aastas. See võib üksi katta energiasäästliku külmiku ja nõudepesumasina aastase tarbimise.




Päikesepaneelidest saadava elektrienergia ligikaudse aastatoodangu arvutamine

Arvestades päikesepaneelide keskmise aastase võimsusega 300 Wp, hindame lihtsalt kogu süsteemi jõudlust ühe aasta jooksul, sõltuvalt elementide arvust:

paneelide arv 

aastane süsteemi väljundvõimsus

1

300 Wp, 0,3 MWh

3

900 Wp, 0,9 MWh

6

1 800 Wp, 1,8 MWh

9

2 700 Wp, 2,7 MWh

12

3 600 Wp, 3,6 MWh

15

4 500 Wp, 4,5 MWh

20

6 000 Wp, 6 MWh


Maksimeeri jõudlus ilma litsentsi omamata

Suurema arvu paneelide ostmisel on teie majapidamine oluliselt lähemal energiaautonoomiale, eriti märtsist novembrini, mil tingimused fotogalvaanilise elektri tootmiseks on kõige paremad. Pidage siiski meeles, et fotogalvaanilise elektrijaama võimsus ei tohiks olla suurem kui 10 000 Wp ehk 10 kWp. See väärtus vastab ligikaudu 33 fotogalvaanilisele paneelile. Kuni selle piirini ei ole omanikul kohustus omada päikeseelektrijaama kasutusluba. Lisaks kehtib sama piirmäära (10 kWp) puhul tulumaksuvabastus, kui soovite tarnida elektrienergiat jaotusvõrku.

Arvutage ja mõelge võrku tagasimüügi peale

Päikesepaneelide jõudluse, suuruse ja arvu kaalumisel soovitame läbi vaadata ka viimaste aastate energiatarbimise andmed. Kaaluge ka seda, kas soovite osa oma päikeseenergiast jaotusvõrku müüa. Paar rida eespool oleva tabeli abil on lihtne välja arvutada, kui suure osa teie majapidamise elektritarbimisest fotogalvaanika suudab katta.

Küsi mida tahes

Eva

Me aitame sind valiku tegemisel ja tehniliste probleemide puhul.

602 8400 (Esmaspäevast reedeni kella 8.00 ja 16.30 vahel)

Küsi

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o., kõik õigused kaitstud. Isikuandmete töötlemine. i